O mně

Fotografování mi dal do vínku můj táta, který za svých mladých let také fotografoval.
Pamatuji si jako malý, 4-5 ti-letý kluk, jak jsem sedával v improvizované temné komoře v naší koupelně a vyvolával s tátou fotky. Vzhlížel jsem k němu jako k mágovi, který z papíru vykouzlil obrázek – fotografii.

S postupem let jsem se čím dál více začal zajímat o techniku v oblasti zvuku, obrazu a videa. Začala mě lákat grafika a úpravy fotografii.
V mých 20 letech jsem si pořídil první digitální fotoaparát Canon PowerShot A60 – malý kompakt, ale v té době pro mě poklad.
S postupem let jsem však cítil že „to není ono“.

Po pěti letech jsem náhodou dostal nabídku koupit digitální zrcadlovku Nikon D40.
A když se ze mě stal najednou na svatbě mého kamaráda svatební fotograf, moje cesta byla do budoucna jasná.

Když mě v roce 2008 kontaktoval jeden ze zaměstnanců Video-Disco Clubu Žumpa v Zábřehu s požadavkem nafotit jejich Silvestrovskou párty, nastartovala se moje dráha Párty fotografa.

V průběhu let jsem fotil v různých disco-clubech – jako výše zmíněná Žumpa Zábřeh, In-Club Uničov, Disco Club Globus Mohelnice, Lidovka Šternberk, DCM Prostějov a D*123 Šumperk. V současnosti jsem rezidentním fotografem v šumperském Clubu Disco 1

O fotografii jsem se začal zajímat nejen na amatérské úrovni. Studoval jsem možnosti, postupy a také techniku samotnou. V průběhu času jsem rozšiřoval a dokupoval další a další vybavení, navštěvoval kurzy a workshopy a pronikal do tajů zachyceni obrazu.
Za tuto dobu se mi podařilo nastřádat a pořídit celkem slušné fotovybavení pro exteriérovou fotku i ateliérové fotografování.

Uběhlo již pár let od doby, kdy jsem zatoužil po vlastním ateliéru. Tento vytoužený sen se mi již splnil. Mám k dispozici cca 90 metrů čtverečných pro mé tvoření a kompletní výbavu pro ateliérovou fotografii.

Do dnešních dnů se stále učím, získávám nové informace a studuji možnosti ve fotografii. Přestože mám za sebou spousty nafocených akcí, svateb atd. stále cítím, že ještě existují skryté a neobjevené možnosti čekající na rozkrytí.